BORCI zdar! v plné přípravě na sněhu!

28.12.2014 14:21

Přátelé, kamarádi,

neskutečné se skutečně stalo a i my, členové týmu BORCI zdar! jsme se již sklouzli na skutečném sněhu!!! Věřte, už jsme v to ani nedoufali. S Libíkem jsme trávili spoustu zbytečného času na stránkách yr.no, kde jsme zoufale vyhlíželi náznak sněhové nadílky v místech, kde jsme doufali běžkovat. Noráci nás tradičně lákali přísliby hustého sněžení, a to s neochvějnou pravidelností, 7. - 8. den předpovědi, vždy se však, světe div se, tato předpověď ukázala být chybnou, což nám, nepoučitelným najivům, nebránilo stále se na tyto ďábelské stránky vracet s bláhovím očekáváním bílé nadílky.

Když už jsme se začali smiřovat s krutou realitou volných povánočních dnů trávených na zelenajících se horách, stal se zázrak a i u nás napadlo to bílé šílenství! Není ho pravda mnoho, ale my se spokojíme i s málem a konečně můžeme pilovat naši vytříbenou techniku na povrchu běžeckému lyžování přeci jen bližšímu než je asfalt, či beton, v krajním případě ojíněný pažit či mokré piliny. 

Jindra s Libíkem a dalšími našimi kamarády, které máme rádi, i přesto, že jsou tak bláhoví a dosud nerozšířili řady našeho týmu, vyrazili hoblovat stopy na Praděd a Martin s rodinkou a kamarády vyrazil na již tradiční Silvestrovský pobyt do penzionu u Kmínků v Bedřichově. Výhled z okna na bedřichovský stadion nám krášlí zasněžené horské louky, bílé smrky a zamrzlá retenční nádrž. Nádhernou atmosféru skutečné zimy, kdy teplota klesá k -10°C, podbarvují svým líbezným zvukem sněhová děla, která jedou dnem i nocí, aby nám umožnila zúčastnit se královny dálkových běhů v zemích koruny české, naší, vyzdvihované i zatracované Jizerské padesátky. Snad to vyjde a letošní Jizerská se skutečně uskuteční a odjede se celá v klasickém profilu a trase a snad nebudeme nuceni vyzouvat běžky na úsecích bez sněhu a tyto překonávat klusem či během na botách :-).

Z krásných Jizerských hor Vás za tým BORCI zdar! zdraví,

Martin  

PS: První závod letošní SkiTour, Bedřichovský NLM, dostal včera zelenou a pojede se v řádném termínu 30.12.2014,s hromadným startem v 19:00, zatím je údajně přihlášeno 250 natěšených běžců včetně Martina Koukala a Dušana Kožíška a též našeho BORCE Martina, přezdívanému již v našich kruzích Martin Sundby Holánek :-), kterému držíme pěsti, aby závod ve zdraví dokončil.

www.ski-tour.cz/cs/zavody/nightlightmaraton

www.jizerskaops.cz/

Abychom Vás potěšili přidáváme ještě ilustrační foto: