Nová dimenze významu slova BOREC!

13.09.2013 22:26

Přátelé, kamarádí,

jsem zde po čase opět, abych pro Vás na tomto místě odkryl další skrytý význam názvu našeho týmu. Prosím, mějte s mým delším přednesem trpělivost.

Dnes večer jsem se konečně nachviličku dostal k prolistování našich medií a upoutal mne článek o Mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze, které se právě rozběhlo v Praze-Tróji.

Ne, nebojte se, skutečně na tomto místě nebudu pět ódu na výkony našich sportovců, ač i ty jsou sami o sobě obdivu hodné, avšak nikoli, zaujaly mne výkony jiných účastníků, o nichž se běžně nepíše na stránkách našich médií, nicméně o to více jsou jejich výkony, a nikoli jen ty sportovní, obdivuhodné! Odvahu a vysoké odhodlání těchto BORCŮ dokáže posoudit každý z nás, kdo viděl "in natura" nějaký kanál, na kterém se prohání vodní slalomáři. Je pro mě nepochopitelné, že někdo dokáže vůbec ty vodní válce projet (alespoň rovně a přitom se udržet v tak vratké lodi, jako je kajak), natož se vrátit i do protivodných branek a absolutně mimo mé chápání je, jak je možné, když už se někdo do těch branek v tom pekelném tobogánu trefí, že nešťouchne do těch ve větru se houpajících pekelných tyček! 

O to větší můj obdiv má například chilský závodník, Jaime Prado Ruiz, který tímto vřícím a řvoucím ďábelským sešupem skutečně úspěšně projel (přežil a ani jej nemuseli lovit a zachraňovat), ač zjevně bez větších skušeností a výsledek, kterého dosáhl je absolutně nevýznamný vzhledem k jeho odvaze a maximálnímu usílí, které na svůj vynaložil.

Dal nový význam slovu BOREC, který jsme si dali i my do našeho názvu.

Avšak i jeho výkon byl dle mého soudu překonán výkonem reprezentantů Demokratické republiky Kongo, z nichž dva z pěti závodníků této africké země sice do Prahy dorazili, ale nedostali víza a zůstali v Praze "trčet" úplně bez peněz! Vše však, jako i v pohádkách a amerických trhácích, dobře dopadlo a těmto BORCŮM pořadatelé startovné nakonec odpustili a stan si vezli sebou a tak se i po pravděpodobné koupeli v bouřlivých vodách kanálu v Tróji budou mít kde složit své znavené údy.

Páni, to jsou BORCI! To je oddanost sportu! I my tak tyto borce zdravíme. Pánové hluboká poklona a BORCI zdar!

Jen tak dál přátelé! Vemte si z těchto BORCŮ příklad a přidejte se k nám a posouvejte své hranice spolu s námi za naše i vaše obzory.

A nebojte, příště už se skutečně můžete těšit na odkrytí skutečného původu našeho názvu. Nebo ne? Přijďte znovu a uvidíte ...