Patnáctka okolo Paprsku 2015

20.01.2015 16:28

O tomto víkendu, v sobotu 17. 1. 2015 se na Paprsku konala již tradiční akce zvaná "Patnáctka" okolo Paprsku. Tohoto, již 30. ročníku se zúčastnilo překvapivě (s ohledem na počasí a sněhové podmínky) početné startovní pole. Na startu se tísnilo 95 mužů a 17 žen. Spolu s ostatními si to na trati rozdali i 3 členové našeho týmu. Jindra Skácel, Libor Hlaváč a Martin Holánek.

Je potěšitelné, že můžeme konstatovat, že se v takto početném a hlavně velmi kvalitním závodním poli, neztratili. Trať, tak jako je tomu skutečně v letošní sezoně již tradicí, doznala opětovně změn oproti klasické trase. Běžely se dva okruhy každý o délce 10km, z patnáctky tak byla ve skutečnosti dvacítka. Opět, nutno zdůraznit, byly velice těžké podmínky pro mazání. Teplota kolem nuly, místy led, v průběhu závodu pak začalo sněžit. Pro nás, co jsme mazali klistry, začalo sněžit naštěstí jen slabě. Namazané klistry však brzdily skluz i přes to, a tak se již od prvních kilometrů jednalo o velice těžký a fyzicky náročný závod.

Naši tři BORCI se v hlavním závodě přes všechny problémy do cíle dostali, a to v pěkných časech a na poměrně lichotivých umístěních. Jindřich Skácel potvrdil roli lídra týmu a dojel v absolutním pořadí na pěkném 57. místě v čase 1:36:13, Martin Holánek dokončil závod na 59. místě v čase 1:36:44, tedy 31 sekund za Jindrou, který měl tradičně pomalejší start, ale tradičně silný závěr, kterému Martin nebyl, přes všechnu snahu, sto odolat. Na 65. místě pak proťal cílovou metu třetí člen našeho týmu Libor Hlaváč v čase 1:41:24, se ztrátou 5 minut a 11 sekund na Jindru. Je však nutné podotknout, že Liborek připravoval běžky nejen sobě, ale i dalším účastníkům závodu a nezbyl mu čas na řádné otestování svých běžek, což způsobilo, že v závodě pak neměl jistotu odrazu a běžky mu smekaly. I přes tyto potíže je však namístě smeknout před jeho houževnatostí, neboť závod nevzdal, dokončil jej a dokonce jen s nepatrným odstupem za svými kolegy z týmu. O tom, že byl skutečně závod velmi náročný, svědčí i fakt, že hlavní závod, byť byl jen na 20km nedokončilo 7 závodníků! Tedy, cca každý třináctý vzdal. 

Děkujeme našim BORCŮM za vzornou reprezentaci našeho týmu a to nejen v závodě, ale i na navazující společenské akci ve Vlaském. Za tým BORCI zdar! si dovolujeme, ještě jednou, co nejsrdečněji popřát hodně štěstí a zdraví panu JUDr. Jaroslavu Brožovi, který o tomto víkendu oslavil své narozeniny. Náčelníku, za tým BORCI zdar! Vám přejeme vše nej ... .

BORCI zdar!

Výsledky Patnáctka okolo Paprsku 2015 (20km).doc (59392)

Fotogalerie: Patnáctka okolo Paprsku 2015