SSC - Výjezd na Praděd 2015

13.08.2015 15:48

Přátelé, kamarádi,
máme za sebou Výjezd na Praděd i na Dlouhé Stráně. Oba závody byly krásné, ale velice těžké. Ostré polední slunce, stále stoupající teplota i trať si vzaly své. Nicméně všichni účastníci na sobotní devíti kilometrové trati s převýšením 600 m s průměrným stoupáním 7% udělali maximum proto, aby se v co nejkratším čase dostali do cíle pod vysílač na Pradědu. Na startu na Hvězdě se sešlo 52 mužů a 10 žen z Česka a Polska. Do cíle na Praděd dojel první Adam Fellner v čase 0:38:23, když se oproti svému loňskému (také nejrychlejšímu) času zlepšil o 22 sekund, před Vladislavem Razýmem a místním matadorem a organizátorem Václavem Sedláčkem. Mezi ženami vládla Kateřina Beroušková s časem 0:43:03 před Klárou Moravcovou a Adélkou Boudíkovou. Sobotního závodu se z našeho týmu zúčastnili Vlastík Brož a Martin Holánek. Vlastík Brož byl pak jedním ze tří "Laufařů", tedy BORCŮ, kteří vyjeli Praděd soupaží! V neděli, byl z pochopitelných důvodů, kdy nešlo jen o skutečnost, že přijela spousta účastníků i ze vzdálených koutů naší země, ale i z Polska, ale také o vysoké a úmorné vedro, kdy rtuť teploměru kopírovala časovou ručičku a vytrvale stoupala, start závodu přesunut na 10. hodinu. Přesto od 8. do 10. hodiny ranní vystoupala teplota z 24°C na 29°C v době startu. Naštěstí v první části trati bylo možné ještě v některých místech nalézt stín. Velkou pomocí pak byla občerstvovací stanoviště, na kterých se bylo možné napít a nechat se polít vodou. Nedělní trať vedla z Koutů nad Desnou na vrchol Dlouhé Stráně, pod horní nádrž elektrárny. Délka trati závodu byla 12,75 km a účastníci nastoupali něco málo přes 800 m. V neděli odstartovalo do závodu 40 mužů a 7 žen. Opět zvítězil Adam Fellner s časem 0:51:13 před Václavem Sedláčkem a Pavlem Ondráškem. Mezi ženami byla opět nejlepší Kateřina Beroušková s časem 0:58:05 před Adélkou Boudíkovou a Klárou Moravcovou, které si v porovnání se sobotou prohodily pořadí. Z našeho týmu BORCI zdar! se na trati potil jen Martin Holánek, který srdnatě bojoval až do cíle a v obou závodech si splnil své cíle. V sobotu se oproti svému loňskému času zlepšil o 1 minutu a dvacet sedm sekund. V neděli si udělal osobní maximum i na trati na Dlouhé Stráně. Všem, kteří se závodů zúčastnili gratulujeme a těšíme se na shledanou příště. Nejbližší závod se koná v Orlických horách a pojede se 29. 8. na Šerlich, tak BORCI zdar!

fotky ze závodu: www.borcizdar.cz/fotogalerie/#a10n-jpg1

video ČT ze závodu: www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/415232400030030-silvini-skiroll-clasics-praded/